М/О вчителів початкових класів

Кредо:  “У серце увійде лише те, що йде від серця ”

Керівник методичного об'єднання - Костогриз Марина Василівна, вчитель початкових класів

"В освіті головні цінності—дитина і педагог, здатний розвивати, захищати, оберігати її індивідуальність. А звідси—центрованість на ідеях: людина—не засіб, а мета, тому не дитину треба пристосовувати до системи освіти, а школу до неї".
На всіх етапах розвитку школи головним завданням було і залишається підвищення рівня професійної майстерності педагогів. Сучасній школі сьогодні потрібний учитель, який міг би оновлювати, удосконавлювати зміст своєї діяльності. Впоратися з цим завданням можна тільки за умови добре організованої і спланованої роботи районних та шкільних методоб’єднань, так як в системі роботи методоб’єднання одним з провідних напрямів його діяльності є підвищення педагогічної майстерності вчителя без відриву від основного місця роботи. Удосконалення професійної майстерності вчителя є одночасно й серйозним поштовхом до самоосвіти, умовою його успішної, творчої роботи.

Виховання поваги і любові до рідної мови, пробудження почуття захоплення її красою, ліричністю, милозвучністю, виразністю, а головне, отримання знань за її допомогою - міцний і найбільш надійний гарант національного виховання. Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання та виховання дітей, а головне - на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

Освіта ХХІ століття - освіта для людини. Її „розвиваюча культуро-творча домінанта” визначена в Концепції загальної середньої освіти. Ця ідея підкреслюється і в Національній доктрині розвитку освіти України ХХІ ст.
Чи будуть втілені ці інноваційні документи у життя, чи залишаться вони міфами реформи, залежить від багатьох чинників об’єктивного й суб’єктивного характеру. Насамперед усе залежить від нас, освітян, а також від батьків і, звичайно ж, від нової генерації - учнів, яких ми сьогодні навчаємо й виховуємо.
І нам, вчителям початкових класів, дуже імпонує вислів І.Франка: „Учителями школа стоїть...”, у якому вбачається великий сенс, адже саме від учителя залежить майбутнє всієї нації.
МО вчителів початкових класів дбає про те, щоб школа була:
- школою радості для учня;
- школою творчості для вчителя;
- школою спокою для батьків.