Історія

Школа розташована на околиці міста, мікрорайоні, який називають мешканці БАМ(ом). Поряд немає ні будинків культури, ні стадіонів. І на самому початку свого існування перед педагогічним колективом постало питання : як побудувати свою роботу, щоб стати своєрідним центром виховання особистості, організації дозвілля, джерелом культури.
        Завдяки сумлінній праці, високій відповідальності та критичному ставленню педагогічного колективу до своєї справи у школі створена атмосфера творчості і взаєморозуміння між всіма учасниками навчального процесу: вчителями, учнями, батьками. Творчий пошук, емоційний підйом, ерудиція, майстерність і культура – це складові успіху колективу однодумців.
       В закладі створена програма курсу “ СЕ — 3”, направлена на гуманізацію навчального процесу, на більш повне розкриття творчих можливостей дітей. “СЕ-3” - це єднання трьох наук — етики, естетики, екології. З метою формування у дітей екологічної грамотності та культури школа підтримувала тісні зв’язки з міжнародною екологічною організацією Грінпіс. Кінцева мета курсу «СЕ-3»— це виховання всебічно розвинутої особистості з високим естетичним потенціалом, здібним самостійно думати і приймати рішення. Програма включає різноманітні форми  і методи роботи. Педагогічний колектив працює над єдиною методичною проблемою: «Педагогічні стратегії розвитку інноваційної особистості».
       В школі створена і працює методична рада школи у складі: Директора школи Мартиненко І.І., заступника директора з НВР Вініченко Н.О. керівників МО – Продан О.В. Шабаєва С.М., Крупко Н.І.. засідання методичної ради проходять цікаво, змістовно.
        За період свого існування на базі школи були проведені семінари вчителів російської мови і літератури, математики, біології, початкової школи, образотворчого мистецтва, історії і правознавства, шкільних бібліотекарів, семінари для замісників директорів та директорів шкіл міста.
Особливо слід відзначити роботу МО вчителів початкових класів (кер. Продан О.В.), МО суспільно-гуманітарного циклу (кер. Крупко Н.І.).
Плідною була робота вчителів суспільно-гуманітарного циклу: учні представляли творчі роботи на міські конкурси з російської та української мови, історії, правознавства.
Також слід відзначити роботу педагогічних шкіл «Школа молодого вчителя» (кер. Чорноморець Л.Л.), «Школа педагогічного становлення» (кер. Хамраєва В.Б.)
Керівники шкіл педагогічної майстерності плідно працювали з учителями всіх категорій. Це і заняття – обміни досвідом, і відвідування уроків вчителів, і робота з документацією.
Вчителі школи брали участь в обласних конкурсах «Освітянська спадщина Придніпров’я», представляли свою друковану продукцію в номінаціях: початкова школа, історія і правознавство, російська мова та зарубіжна література      (вчителі Продан О.В., Хамраєва В.Б. Крупко Н.І. Чорноморець Л.Л.)
       В оздоровчо - профілактичному кабінеті проводяться уроки здоров'я і пропаганди гігієнічних знань. Правильне систематичне чергування навчання і занять фізкультурою підвищує працездатність учнів і сприяє укріпленню їх здоров'я. Стало вже традицією проводити в школі "Дні здоров'я і спорту", «гімнастику пробудження», сеанси фіто - та ароматерапії, організовані перерви, тощо.
         Школа № 42 — це школа особистісна, індивідуальна, де панує повага до особистості учня.
     На фоні соціально-економічних негараздів, падіння престижу знань, розумової праці педагогічний колектив нашої школи впевнений, що зерна доброго, вічного повинні зійти в юних душах.