Комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа №42" Кам'янської міської ради

Вивчаємо інформатику

Сторінка соціального педагога

Соціальний захист учнів пільгового контингенту

Про підсумки роботи з соціального

захисту дітей пільгових категорій

2016/2017 навчальному році

У 2016/2017 навчальному році робота школи щодо соціального захисту дітей пільгових категорій була спрямована на виконання законів України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,«Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», указів Президента України  від 11.07.2005 № 1086/2005 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей», від 30.12.2000 № 1396/2000 «Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту багатодітних і неповних сімей», від 04.05.2007 № 376/2007 «Про додаткові заходи щодо захисту прав та законних інтересів дітей»; Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 22 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» наказів МОН України від 28.12.2006  № 864 «Про планування діяльності та ведення документації соціальних педагогів, соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами системи МОН України» та від 01.06.2005 № 330 «Щодо захисту законних прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізацію Комплексної програми профілактики жорстокого поводження з дітьми.

Робота з  даного напрямку  проводилася відповідно до  річного плану роботи школи, плану виховної роботи, плану роботи соціального педагога з організації соціального захисту дітей пільгових категорій та дітей девіантної поведінки та плану заходів щодо виконання Комплексної програми профілактики жорстокого поводження з дітьми.

Питання соціального захисту дітей пільгового контингенту заслуховувались на нарадах при директорові  та загальношкільних батьківських зборах «Права дитини та обов'язки батьків» вересень 2016року. По школі  виданий наказ від 10.09.2016№159 «Про забезпечення соціального захисту дітей пільгового контингенту». Створено банк даних дітей пільгових категорій, який постійно оновлюється.

У 2016/2017 навчальному році інспектором з охорони дитинства було призначено соціального педагога школи Черненко В.В.. Постійно здійснювався контроль за відвідуванням занять дітей, які залишились без батьківського піклування, та інших дітей із соціально вразливих категорій.

У 2016/2017 н.р. безкоштовне харчування отримували 48 учнів пільгових категорій:2 дитини-сироти,34 дітей з багатодітних родин  , 2 учнів з малозабезпечених родин,1учнів –переселенець,10 учнів батьків воїнів АТО .

Діти позбавлена батьківського піклування:учень 4 класу Козлов Володимир та учениця 2Б класу Черних Вікторія мають Єдиний квиток та забезпечені підручниками,отримують матеріальну допомогу з Фонду загального обов’язкового навчання.

У  2016/2017 навчальному році на обліку школи70 дітей пільгових категорій з них :дітей-сиріт – 2; дітей з малозабезпечених сімей – 2; дітей з багатодітних родин – 38 учнів з 17 сімей; дітей-інвалідів – 5; дітей, з сімей, що постраждали внаслідок ЧАЕС – 4; дітей воїнів –афганців -1,дітей воїнів АТО-11,дітей переселенців-2,дітей з неповних родин-5.

Щоквартально оновлювався банк даних дітей пільгових категорій. Ця робота проводилася на підставі відповідних документів, класними керівниками проводились обстеження умов проживання та виховання дітей, про що свідчать акти, складені комісіями.

Діти пільгового контингенту були залучені до відвідування шкільних гуртків: танцювальний, вокальний, спортивний, «Умілі ручки», комп’ютерний.

Соціальним педагогом постійно проводились консультації з батьками і опікунами щодо виховання і навчання дітей та індивідуальна робота з самими учнями.

При організації позакласних та позашкільних заходів перевага надавалась дітям пільгового контингенту.

Протягом року учні безкоштовно відвідували вистави театру ім.. Л.Українки, виставку тварин,циркову шоу-програму,планетарій.

Надана можливість безкоштовного відпочинку у таборі на базі школи (відпочило безкоштовно 23 учні),та таборі відпочинку «Сонячна соната» (3 чол),таборі «Сонячний» (смт Лазурне)- 3 чол.,табір «Ювілейний»-3 чол.З них: 3 талановиті дитини,неодноразові переможниці міських конкурсів – Ємець Ольга ,  Терещенко Тетяна,Місяченко Еліна. 2 дитини  батьки яких є учасниками АТО(Лебідь Д, Губка Д.).Діти з багатодітних родин - Філатова Дар’я , Леонтьєва Анастасія, Губушкіна Діана